regulaminy

polityka prywatności

możesz zadzwonić

696 644 611

możesz napisać e-mail

kontakt@kohani.pl

kontakt

Warsztaty są grupową formą spotkania szkolenia praktycznego. Bez zbędnych teorii, wykładów. W zależności od tematu i celu prowadząca dobiera odpowiednie formy aktywności, o których przeczytasz trochę poniżej. 

 

Warsztaty są świetny połączeniem - bycia w miejscu i czasie. Dlatego ważne, gdzie się odbędą. Nie jest najważniejsze jednak to, czy miejsce będzie pełne przepychu lub w szczerym polu, a to, jak będzie to miejsce wpływało na Ciebie. Bo masz się czuć dobrze na tyle, by się otworzyć na nową wiedzę i umiejętności. 

 

Jednocześnie jest się samemu / w parze, a jednocześnie w grupie. Dzieje się dużo wewnątrz uczestnika, pomimo że nie zawsze to widać dla innych. Relacje na warsztatach mają kluczowe znaczenie. Dlatego na moich podstronach o mnie , czy co robić w KoHani?, a także w regulaminie lipowej chaty zajdziesz szczere, proste, jasne informacje. Po to, byś czuła się pewnie, spokojnie, wiedzieć co można tu robić, co to za miejsce.

 

Dzięki temu możesz w pełni czerpać z zajęć. Zrealizować "4R", po które przyjeżdżasz do KoHani Dormowo - regenerację, relaks, rekreację, refleksję.  

 

Wiedza i umiejętności, jakie zabierzesz ze sobą są zależne od Ciebie, Twoich potrzeb, motywacji, gotowości. Dlatego też są tak wyjątkowe. 

Polegają przede wszystkim na tym, aby po krótkiej, a nawet bardzo krótkiej formie teoretycznego wstępu przejść do praktyki. W tym wypadku jest są to konkretne aktywności, czy ćwiczenia. Działania te polegają, np. na rozmowie, odtworzeniu sceny, wypisaniu listy przymiotów, czy spraw, tworzeniu, kreowaniu. Także wycinaniu, przyklejaniu. Czasem ćwiczeniu związanemu z oddechem, a czasem szerzej - z ciałem. 

 

Warsztat to poznanie narzędzi - konkretnych sposobów do budowania i usprawniania życia. Ty poznajesz, wybierasz, co pasuje do Ciebie, co będzie skuteczne. A na warsztatach jest miejsce i czas na wypróbowanie tych metod. Niezależnie, czy dotyczy to znalezienia sposobu na utrzymanie spokoju, balansu, pokonanie nieśmiałości i budowanie pewności siebie, czy też budowania relacji z córką/matką lub siostrą/przyjaciółką. W zależności od tematu i celu, będą to inne metody i narzędzia, jednak sedno jest to samo - chodzi o praktykę.

 

W niektórych momentach dzielimy się swoimi przemyśleniami. Nie jest to jednak obowiązkowe. Nie musisz się obawiać, że trzeba powiedzieć o swoich emocjach, czy spostrzeżeniach. To zależy tylko od Ciebie. Ważne jest, byś czuła się komfortowo i rozwijała te umiejętności, cechy, relacje, po których kolejne etapy tu przyjechałaś. 

 

Nie jest to psychoterapia, ani terapia. Warsztat to ćwiczenia. Nabieranie wprawy. Udoskonalanie przez działanie. Jestem psychologiem i, gdy czujesz, że potrzebujesz, zawsze możesz zwrócić się do mnie indywidualnie. Porozmawiamy. Jednak warsztat pozostaje miejscem pracy grupowej. 

 

Warsztaty to także ludzie, którzy współtworzą grupę. Każdy wnosi niepowtarzalny element do wspólnego działania. Dlatego każde ze spotkań jest zawsze inne, zawsze unikatowe.

 

Jeśli masz do mnie pytanie w sprawie formy warsztatów - daj znać na maila. Chętnie odpowiem.

Wszystkiego KoHanego!

H.

 

Warsztaty - czym są, co dają i dlaczego warto się na nie wybrać.

02 marca 2021